Monika Anna Popowicz

Psychoterapii uczyła się w Studium Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej oraz Treningu przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończyła Krajową Szkołę Psychoonkologii przy Polskim Towarzystwie Psychoonkologicznym (PTPO). Uzyskała certyfikaty terapeuty RTZ I oraz terapeuty Programu Simontona w Simonton Cancer Center.
Ukończyła Szkołę Coachów Erickson College „Art & Science of Coaching” oraz kurs Fundamentals w Co-Active Coachingu.
Praktyki uważności w oparciu o Mindfulness uczyła się od dr Ivana Miltona (kurs „Mindfulness Practice. Training Course for Mental Health Clinicians” na Uniwersytecie Warszawskim), prof. Jona Kabat – Zinna (warsztat „Mindfulness Practice”) i podczas kursu „Mindfulness Practitioner Certificate Course” organizowanego przez Mindfulness Association.
Wieloletnia współpracowniczka Wojciecha Eichelbergera w zespole Instytutu Psychoimmunologii IPSI.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i Polskiego Towarzystwa Mindfulness.
Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i grupową oraz warsztaty Terapii Simontonowskiej, coaching zdrowia, jakości życia i rozwoju osobistego, treningi antystresowe oraz treningi uważności. W pracy terapeutycznej integruje różne podejścia, biorąc pod uwagę potrzeby, możliwości i ograniczenia pacjenta oraz jego otwartość i gotowość na zmianę.

   Dorota Jarymowicz

   w 1988 r. ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Po studiach pracowała w szpitalu pediatrycznym przy ul. Działdowskiej. Problemy zdrowotne córki i męża skłoniły ją do poszukiwania terapii naturalnych. Zawsze czuła, że na stan zdrowia pacjenta ogromny wpływ ma jego stan psychiczny, silne przeżycia i towarzyszące im odczucia i emocje. Potwierdzenie tego znalazła na warsztatach prowadzonych przez dr. Gilberta Renaud na temat Totalnej Biologii / Recall Healing. Po wzięciu udziału w większości warsztatów prowadzonych przez dr. G.Renaud i dr. Gerarda Athiasa w Polsce, sama zaczęła pracować tą metodą z pacjentami, pogłębiając swoją wiedzę w tej dziedzinie. Po kilku latach zaczęła dzielić się zdobytą wiedzą prowadząc wykłady o Emocjonalnych Przyczynach Chorób. Od kilku lat prowadzi z mężem Naturalne Centrum Zdrowia w Warszawie, gdzie odbywają się różne wykłady, warsztaty, zajęcia ruchowe oraz przyjmują terapeuci.

     mgr Alicja Kulińska

     dietetyk z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz studiów podyplomowych na kierunku „Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne” na tym samym wydziale. Popularyzatorka wiedzy o wpływie żywienia oraz zrównoważonego stylu życia na zdrowie i dobre samopoczucie. Miłośniczka przyrody i wszystkiego co naturalne. Zafascynowana możliwościami olejków eterycznych klasy terapeutycznej i ich zastosowaniem na co dzień.

       Kamila Kułak

       mgr Nauk o Zdrowiu na wydziale Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, od 2014 roku pracuje z ciałem wspomagając zdrowie, kompetencje zdobywała na wielu szkoleniach w Polsce i za granicą. Ma bardzo duże doświadczenie praktyczne w masażu. Około kilka tysięcy przeprowadzonych sesji pracy z ciałem.
       W Warszawie prowadzi swoją praktykę oraz organizuje zajęcia z tańca intuicyjnego dla kobiet oraz kręgi świadomego dotyku.
       Terapii czaszkowo krzyżowej uczy się w szkole założonej przez znanego na świecie terapeutę Micheala Kerna z Londynu, autora książki „Mądrość ciała” (London Educational Trust) . Szkoła z Anglii akredytuje Europejskie Centrum Terapii we Wrocławiu prowadzone przez Joannę Czarny jedną z najlepszych terapeutek tej terapii szczególnie jeśli chodzi o pracę z traumami i dziećmi.

       Terapia czaszkowo – krzyżowa
       Pacjentom Ogrodu Nadziei pragnę zaoferować wsparcie w postaci terapii czaszkowo krzyżowej w ujęciu biodynamicznym. Jest to delikatna nieinwazyjna terapia gdzie za pomocą subtelnego dotyku wyczuwam napięcia i nieprawidłowości w strukturach i ruchach wszystkich tkanek ciała w tym narządów a także kości całego systemu czaszkowo-krzyżowego. Istotą terapii jest nadanie impulsu do samouzdrowienia i powrotu do naturalnej homeostazy. Główną intencją podczas sesji jest umożliwienie wyrażania się „oddechu życia” w pełni czyli pierwotnej matrycy zdrowia, którą każdy z nas ma zapisaną w naszym systemie ciała.
       Terapia czaszkowo krzyżowa jest terapią komplementarną do innych form leczenia, w znaczący sposób regeneruje układ nerwowy i przyczynia się do poprawy kondycji psycho-fizycznej.

         Aaron Nowosz

         Od ponad już 10 lat pracuję z pacjentami jako praktyk japońskiego systemu pracy z energią – Reiki. Od 3 lat jestem nauczyciel Reiki i pracy z energią. Jestem również praktykiem pracy z ciałem oraz doświadczonym masażystą. Swoją praktykę prowadzę w Warszawie i w Poznaniu oraz organizuję warsztaty rozwoju osobistego.

         Reiki uczyłem się i nadal uczę w dwóch systemach, zachodnim oraz wschodnim, czyli w tradycyjnym japońskim przekazie i zrozumieniu tej metody. Reiki jest najłatwiej porównywalne do formy wschodniej bioenergoterapii, lecz w założeniach jest od niej inne, ponieważ praktyk Reiki nie jest uzdrowicielem, a jedynie umożliwia ciału osoby przyjmującej zabieg rozpoczęcie i wspieranie procesu samoleczenia oraz powrót do zdrowia i równowagi.

           Bożena Stępień

           Wspiera swoich Klientów w obliczu trudnych, często nadzwyczajnych okoliczności, takich jak: choroba onkologiczna, stres i wypalenie, depresja, problemy emocjonalne, problemy rodzinne.

           Pracuje z pacjentami indywidualnie i prowadzi Grupy Wsparcia Pacjentów Onkologicznych. Pokazuje jaki wpływ na zdrowie i samopoczucie ma psychika, jak duże znaczenie mają nasze myśli i przekonania; jak obniżenie poziomu lęku wspiera proces zdrowienia. Poza tym jest świeżo upieczonym Nauczycielem Jogi (Recognised by Yoga Alliance), bo praca z ciałem pięknie uzupełnia proces zdrowienia i wprowadza siły witalne. Ukończyła Psychologię i Psychoonkologię na SWPS, jest mentorem – OAM Otwarta Akademia Mentoringu Mind Partners & EMCC, coachem – Akademia Coachingu CoachU, Team Coaching ORSC oraz terapeutą RTZ (Racjonalna Terapia Zachowań).

             Agnieszka Wiśniewska

             Studiowała Żywienie Człowieka na SGGW w Warszawie.
             Pasjonatka i praktyk kuchni bezglutenowej, wegańskiej i bezcukrowej. Prowadzi autorskie warsztaty Gotowania Intuicyjnego i konsultacje dietetyczne. Instruktorka jogi i naturoterapeutka. Współtwórczyni Human Recycling. Matka czwórki cudownych dzieci.