Magda Dapczyńska

  Z wykształcenia jestem Opiekunem Medycznym, dzisiaj również Bioenergoterapeutą. Wiele lat nauki za mną, doświadczenia poprzez różne techniki. Praca z energią towarzyszy mi od zawsze, od dziecka zbyt małego aby zrozumieć co trzyma w dłoniach. Zbyt małego, by mogło zrozumieć, że czasami w dłoniach ma się życie i spokój, mądrość dawania i brania, pragnienie i tęsknotę aby czasami zatrzymać ulatujące komuś chwile. Tak zaczęła się przyjaźń z ludźmi chorymi i odchodzącymi, z dziećmi na oddziałach szpitalnych i w pieleszach już domowych i tak przez wiele lat biegałam między Hospicjum, szpitalami, domami, dając tyle ile dać mogłam. Dzisiaj mogę z dojrzałością powiedzieć, że każda chwila przy Was jest warta drogi, jaką wybrałam. Dzisiaj każdy wywalczony uśmiech jest cudem, który uczy mnie pokory. Wiele jeszcze przede mną. Jestem na to gotowa. http://magdalenadapczynska.pl/

    dr Izabela Dominko

    certyfikowana psychoterapeutka Tańcem i Ruchem, dr nauk humanistycznych, trener i coach, członek Założyciel Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem

    Współtwórczyni idei Freedance w Polsce, Absolwentka Polskiego Instytutu DMT. Psychoterapię tańcem i ruchem poznała na Poznańskim Biennale Tańca, w którym uczestniczyła rokrocznie w latach 2000-2004. Tam też dowiedziała się o powstaniu Polskiego Instytutu DMT i w 2004 rozpoczęłą szkolenie z pierwszym rocznikiem polskich psychoterapeutów tańcem i ruchem. Jej pracę terapeutyczną podczas studiów superwizował Wojciech Eichelberger. Od 2007 roku pracuje nad uruchomieniem Procesu Twórczego, który jest praktyką równoważącą pracę obu półkul i przywracają równowagę energii kobiecej i męskiej w organizmie, co umożliwia proaktywne współtworzenie naszej drogi życia i wzrost potencjału samouzdrowienia. Z „Ogrodem Nadziei” współpracuje od 2009, prowadząc konsultacje i terapię grupową DMT. Pracuje z dorosłymi w procesach coachingowych, w wyniku których powstają indywidualne praktyki ruchowe dostosowane do potrzeb zdrowia i stylu życia danego klienta oparte w dużej mierze na bioenergetyce Lowena. Swoją pracę superwizuje u Corinny Brown – Superwizora ADTA (American Dance Movement Association).

      Dorota Jarymowicz

      w 1988 r. ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Po studiach pracowała w szpitalu pediatrycznym przy ul. Działdowskiej. Problemy zdrowotne córki i męża skłoniły ją do poszukiwania terapii naturalnych. Zawsze czuła, że na stan zdrowia pacjenta ogromny wpływ ma jego stan psychiczny, silne przeżycia i towarzyszące im odczucia i emocje. Potwierdzenie tego znalazła na warsztatach prowadzonych przez dr. Gilberta Renaud na temat Totalnej Biologii / Recall Healing. Po wzięciu udziału w większości warsztatów prowadzonych przez dr. G.Renaud i dr. Gerarda Athiasa w Polsce, sama zaczęła pracować tą metodą z pacjentami, pogłębiając swoją wiedzę w tej dziedzinie. Po kilku latach zaczęła dzielić się zdobytą wiedzą prowadząc wykłady o Emocjonalnych Przyczynach Chorób. Od kilku lat prowadzi z mężem Naturalne Centrum Zdrowia w Warszawie, gdzie odbywają się różne wykłady, warsztaty, zajęcia ruchowe oraz przyjmują terapeuci.

        Beata Kalinowska

        psychoterapeutka, trener, coach

        Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, Otrzymała Certyfikat Ukończenia Kursu Terapii BSFT, Odbyła Szkolenia z RTZ i Terapii Simontonowskiej oraz skończyła Studium Psychoterapii w Łodzi.

        Współpracuje z Fundacją Ogród Nadziei od 2007r. jako psychoterapeutka, prowadząc terapię indywidualną, rodzinną, grupową.
        Pracuje z osobami borykającymi się z chorobą nowotworową i ich bliskimi nad tematem przekonań, budowania nadziei, komunikacji i radzenia sobie ze stresem .
        Jej atutem jest wieloletnie i wszechstronne doświadczenie w pracy z ludźmi.
        Potrafi i lubi słuchać, zadaje pytania, które nie są łatwe, a także stawia wyzwania, które prowadzą do rozwoju potencjału.

          Marta Kostrzewska

          Absolwentka podyplomowych studiów „Relaksacja i joga” na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalością: „Fitness – ćwiczenia psychofizyczne”, dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara z kilkunastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć. W 2000 roku spędziła miesiąc w Instytucie Iyengara w Indiach ucząc się jogi pod okiem B.K.S. Iyengara oraz jego dzieci. Prowadzi grupowe zajęcia jogi relaksacyjnej dla chorych na nowotwory.

            Saurabh Pardeshi

            Ekspert Medycyny Ayurvedyjskiej

            Absolwent Sri Sri Ayurveda College w Bangalore z tytułem Ayurvedacharya. Ekspert w diagnozowaniu stanu zdrowia z pulsu – metodą tą uzyskuje wgląd w aktualny stan pacjenta na poziomie fizycznym, emocjonalnym i energetycznym.
            Od 2012 roku kontynuuje praktykę w Europie, przeprowadził tu ponad 6000 konsultacji, między innymi w Niemczech, Włoszech, Bułgarii, Estonii. W Polsce od dwóch lat prowadzi konsultacje diagnozujące, warsztaty i wykłady na temat Ajurwedy.

              Monika Anna Popowicz

              mgr pedagogiki, certyfikowana psychoonkolog, psychoterapeutka, trener, coach

              Psychoterapii uczyła się w Studium Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej oraz Treningu przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończyła Krajową Szkołę Psychoonkologii przy Polskim Towarzystwie Psychoonkologicznym (PTPO). Uzyskała certyfikaty terapeuty RTZ I oraz terapeuty i superwizora Programu Simontona w Simonton Cancer Center.
              Ukończyła Szkołę Coachów Erickson College „Art & Science of Coaching” oraz kurs Fundamentals w Co-Active Coachingu. Posiada akredytację International Coach Federation na poziomie ACC.
              Praktyki uważności w oparciu o Mindfulness uczyła się od dr Ivana Miltona (kurs „Mindfulness Practice. Training Course for Mental Health Clinicians” na Uniwersytecie Warszawskim) i prof. Jona Kabat – Zinna (warsztat „Mindfulness Practice”).
              Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Polskiego Towarzystwa Mindfulness, ICF Poland i ICF Global.
              Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i grupową oraz warsztaty Terapii Simontonowskiej, coaching zdrowia, jakości życia i rozwoju osobistego, treningi antystresowe oraz treningi uważności. W pracy terapeutycznej integruje różne podejścia, biorąc pod uwagę potrzeby, możliwości i ograniczenia pacjenta oraz jego otwartość i gotowość na zmianę.

                Agnieszka Sokołowska

                psycholog, terapeutka i superwizorka psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielka ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerka.

                Od kilkunastu lat wspiera tych, którzy chcą odczuwać i rozumieć życie, włączając w nie świadomość ciała. Pracuje z osobami, które chcą mieć głębszy kontakt ze sobą i innymi, poszerzony o sferę niewerbalną. Pomaga m.in. osobom cierpiącym na zaburzenia jedzenia, lęki, depresje, choroby psychosomatyczne oraz tym, którzy doznali w swoim życiu przemocy lub są w kryzysowej sytuacji. Współtworzy OFF WORDS – twórcze metody w rozwoju ludzi *Obraz * Ruch * Słowo i Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem IBA. Pracuje indywidualnie i grupowo. W „Ogrodzie Nadziei” prowadzi grupę psychoterapii tańcem i ruchem dla osób z diagnozą onkologiczną.

                „Jestem zafascynowana tym, jak świadomy kontakt z ciałem może otworzyć na pełniejsze i radośniejsze życie. Pomagam w powrocie do ciała, do czucia, do emocji, do rozpuszczenia napięć i rozumienia siebie. Uczę również języka ruchu/ciała opisanego przez Labana.”

                  Elżbieta Strzyga-Zdanowska

                  hipnoterapeuka, trener zdrowego stylu życia

                  Pracuje w stanie transu hipnotycznego z osobami borykającymi się tematem przekonań, schematów, budowania nadziei, komunikacji i radzenia sobie ze stresem.
                  Oferuje swoim klientom pracę z podświadomością w hipnozie, stosując narzędzia psychologiczne oraz autorski program uwalniania z Body Work. Zaś z poziomu świadomego, pracę z ciałem w ruchu, z odczuciem emocji i pracę z głosem.
                  Specjalizuje się w terapii niskiego poczucia własnej wartości, problemów w relacjach, motywowania, zwiększenia poczucia pewności siebie, problemów z lekami i fobią.
                  Pasjonatka rozwoju i odnajdowania wewnętrznej wolności, poprzez prace z podświadomością, tańcem, ciałem i jogą.
                  Od 10 lat poznaje najbardziej efektywne narzędzia i techniki transformacji, budzenia ludzkiego potencjału z pogranicza psychoterapii, hipnozy, pracy z ciałem i duchowości.
                  Jej pasją jest również sport i zdrowy tryb życia. Uczy dzieci i dorosłych zdrowego odżywiania.
                  Certyfikowany Hipnoterapeuta – Praktyk i Master Hipnozy w Polskim Instytucie Hipnozy, Członek Polskiego Instytutu Hipnozy.

                    Agnieszka Wiśniewska

                    dietetyczka specjalizująca się w diecie przeciwnowotworowej i antycandidowej

                    Studiowała Żywienie Człowieka na SGGW w Warszawie.
                    Pasjonatka i praktyk kuchni bezglutenowej, wegańskiej i bezcukrowej. Prowadzi autorskie warsztaty Gotowania Intuicyjnego i konsultacje dietetyczne. Instruktorka jogi i naturoterapeutka. Współtwórczyni Human Recycling. Matka czwórki cudownych dzieci.