dr Izabela Dominko

  certyfikowana psychoterapeutka Tańcem i Ruchem, dr nauk humanistycznych, trener i coach, członek Założyciel Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem

  Współtwórczyni idei Freedance w Polsce, Absolwentka Polskiego Instytutu DMT. Psychoterapię tańcem i ruchem poznała na Poznańskim Biennale Tańca, w którym uczestniczyła rokrocznie w latach 2000-2004. Tam też dowiedziała się o powstaniu Polskiego Instytutu DMT i w 2004 rozpoczęłą szkolenie z pierwszym rocznikiem polskich psychoterapeutów tańcem i ruchem. Jej pracę terapeutyczną podczas studiów superwizował Wojciech Eichelberger. Od 2007 roku pracuje nad uruchomieniem Procesu Twórczego, który jest praktyką równoważącą pracę obu półkul i przywracają równowagę energii kobiecej i męskiej w organizmie, co umożliwia proaktywne współtworzenie naszej drogi życia i wzrost potencjału samouzdrowienia. Z „Ogrodem Nadziei” współpracuje od 2009, prowadząc konsultacje i terapię grupową DMT. Pracuje z dorosłymi w procesach coachingowych, w wyniku których powstają indywidualne praktyki ruchowe dostosowane do potrzeb zdrowia i stylu życia danego klienta oparte w dużej mierze na bioenergetyce Lowena. Swoją pracę superwizuje u Corinny Brown – Superwizora ADTA (American Dance Movement Association).

    Bogdan Halicki

    Jestem muzykiem jazzowym o bogatym dorobku artystycznym, doświadczonym muzykoterapeutą, improwizującym kompozytorem, wszechstronnym perkusistą, reżyserem dźwięku, dziennikarzem muzycznym, a także twórcą koncertów zatytułowanych BioMuzyka, w czasie których autorska muzyka wibracyjna głęboko relaksuje psychikę a mistyczne brzmienia instrumentów wprowadzają słuchaczy w stan medytacyjny. Jestem również autorem: pięćdziesięciu scenariuszy programów muzycznych, wyemitowanych w TVP, trzydziestu godzin autorskiej muzyki nagranej do spektakli teatralnych, programów i filmów  telewizyjnych, muzyki i transkrypcji nagranych na dwudziestu płytach CD, happeningów, programów edukacyjnych i zabaw muzycznych dla dzieci, scenariuszy czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki TRANSKRYPCJE, programów koncertów muzycznych o różnorodnej stylistyce i ekspresji artystycznej.

    Od roku 1970 jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, od roku 1980 członkiem Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAIKS, a od roku 1975 uprawiam Jogę Królewską.

      Dorota Jarymowicz

      w 1988 r. ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Po studiach pracowała w szpitalu pediatrycznym przy ul. Działdowskiej. Problemy zdrowotne córki i męża skłoniły ją do poszukiwania terapii naturalnych. Zawsze czuła, że na stan zdrowia pacjenta ogromny wpływ ma jego stan psychiczny, silne przeżycia i towarzyszące im odczucia i emocje. Potwierdzenie tego znalazła na warsztatach prowadzonych przez dr. Gilberta Renaud na temat Totalnej Biologii / Recall Healing. Po wzięciu udziału w większości warsztatów prowadzonych przez dr. G.Renaud i dr. Gerarda Athiasa w Polsce, sama zaczęła pracować tą metodą z pacjentami, pogłębiając swoją wiedzę w tej dziedzinie. Po kilku latach zaczęła dzielić się zdobytą wiedzą prowadząc wykłady o Emocjonalnych Przyczynach Chorób. Od kilku lat prowadzi z mężem Naturalne Centrum Zdrowia w Warszawie, gdzie odbywają się różne wykłady, warsztaty, zajęcia ruchowe oraz przyjmują terapeuci.

        Beata Kalinowska

        psychoterapeutka, trener, coach

        Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, Otrzymała Certyfikat Ukończenia Kursu Terapii BSFT, Odbyła Szkolenia z RTZ i Terapii Simontonowskiej oraz skończyła Studium Psychoterapii w Łodzi.

        Współpracuje z Fundacją Ogród Nadziei od 2007r. jako psychoterapeutka, prowadząc terapię indywidualną, rodzinną, grupową.
        Pracuje z osobami borykającymi się z chorobą nowotworową i ich bliskimi nad tematem przekonań, budowania nadziei, komunikacji i radzenia sobie ze stresem .
        Jej atutem jest wieloletnie i wszechstronne doświadczenie w pracy z ludźmi.
        Potrafi i lubi słuchać, zadaje pytania, które nie są łatwe, a także stawia wyzwania, które prowadzą do rozwoju potencjału.

          Saurabh Pardeshi

          Ekspert Medycyny Ayurvedyjskiej

          Absolwent Sri Sri Ayurveda College w Bangalore z tytułem Ayurvedacharya. Ekspert w diagnozowaniu stanu zdrowia z pulsu – metodą tą uzyskuje wgląd w aktualny stan pacjenta na poziomie fizycznym, emocjonalnym i energetycznym.
          Od 2012 roku kontynuuje praktykę w Europie, przeprowadził tu ponad 6000 konsultacji, między innymi w Niemczech, Włoszech, Bułgarii, Estonii. W Polsce od dwóch lat prowadzi konsultacje diagnozujące, warsztaty i wykłady na temat Ajurwedy.

            Barbara Poniatowska

            Trenerka jogi i instruktorka relaksacji. Absolwentka Podyplomowych studiów relaksacji i jogi na warszawskiej AWF. Prowadziła zajęcia z jogi i relaksacji z pacjentkami/ami w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Warszawie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć z osobami posiadającymi ograniczenia ruchowe. Prowadzi zajęcia z jogi dla osób niewidomych.

            Wieloletnia praktyka jogi pogłębiana była licznymi warsztatami rozwojowymi, wiedzą z zakresu relaksu, technik wyciszenia, pracy z oddechem, nauką tańca afrykańskiego i tańca brzucha. Joga stała się jej drogą życia. Prowadzi sesje relaksacyjne i zajęcia jogi.

            Stworzyła autorski program radzenia sobie ze stresem metodą relaksacji połączonej z ćwiczeniami typu joga i wizualizacjami. Realizuje autorskie warsztaty dla kobiet doświadczających przemocy, łącząc w swojej praktyce doświadczenia zaczerpnięte z tańca  afrykańskiego, praktyki jogi, relaksacji.

            Jest w drodze do pełnego szczęścia. Liczne przeszkody, które daje życie, powodują kolejny rozwój. Naturalny optymizm, umiejętności w zakresie jogi, tańca, relaksacji i wyciszenia przekazuje innym. Lubi wywoływać uśmiech i błogość na twarzach osób i swoim przykładem pokazywać, że w życiu wszystko jest możliwe.

              Monika Anna Popowicz

              mgr pedagogiki, certyfikowana psychoonkolog, psychoterapeutka, trener, coach

              Psychoterapii uczyła się w Studium Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej oraz Treningu przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończyła Krajową Szkołę Psychoonkologii przy Polskim Towarzystwie Psychoonkologicznym (PTPO). Uzyskała certyfikaty terapeuty RTZ I oraz terapeuty i superwizora Programu Simontona w Simonton Cancer Center.
              Ukończyła Szkołę Coachów Erickson College „Art & Science of Coaching” oraz kurs Fundamentals w Co-Active Coachingu. Posiada akredytację International Coach Federation na poziomie ACC.
              Praktyki uważności w oparciu o Mindfulness uczyła się od dr Ivana Miltona (kurs „Mindfulness Practice. Training Course for Mental Health Clinicians” na Uniwersytecie Warszawskim) i prof. Jona Kabat – Zinna (warsztat „Mindfulness Practice”).
              Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Polskiego Towarzystwa Mindfulness.
              Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i grupową oraz warsztaty Terapii Simontonowskiej, coaching zdrowia, jakości życia i rozwoju osobistego, treningi antystresowe oraz treningi uważności. W pracy terapeutycznej integruje różne podejścia, biorąc pod uwagę potrzeby, możliwości i ograniczenia pacjenta oraz jego otwartość i gotowość na zmianę.

                Anna Sierpowska

                Jest praktykiem uważności i odkrywcą wolności w łączeniu pracy zawodowej i tańca, nowoczesnych technologii uzdrawiania (biofeedback) z prastarymi technikami bodywork Mauri. Od 16 lat prowadzi projekty rozwoju w biznesie. Współtworzy i organizuje od 8 lat kreatywny pomysł FREEDANCE – wolny taniec przy bębnach. Jest kreatywną współtwórczynią konceptu Studio Sante Uzdrowisko Miejskie w Warszawie, które tworzyła i prowadziła przez 4 lata. Zaprasza na praktykę przebudzania ciała jako nauczyciel praktyk Movement Medicine. Inspiracją dla mnie jest nieznane, którego doświadczam każdego dnia oraz droga jaką sama przebywam do tego aby „być”.

                  Elżbieta Strzyga-Zdanowska

                  hipnoterapeuka, trener zdrowego stylu życia

                  Pracuje w stanie transu hipnotycznego z osobami borykającymi się tematem przekonań, schematów, budowania nadziei, komunikacji i radzenia sobie ze stresem.
                  Oferuje swoim klientom pracę z podświadomością w hipnozie, stosując narzędzia psychologiczne oraz autorski program uwalniania z Body Work. Zaś z poziomu świadomego, pracę z ciałem w ruchu, z odczuciem emocji i pracę z głosem.
                  Specjalizuje się w terapii niskiego poczucia własnej wartości, problemów w relacjach, motywowania, zwiększenia poczucia pewności siebie, problemów z lekami i fobią.
                  Pasjonatka rozwoju i odnajdowania wewnętrznej wolności, poprzez prace z podświadomością, tańcem, ciałem i jogą.
                  Od 10 lat poznaje najbardziej efektywne narzędzia i techniki transformacji, budzenia ludzkiego potencjału z pogranicza psychoterapii, hipnozy, pracy z ciałem i duchowości.
                  Jej pasją jest również sport i zdrowy tryb życia. Uczy dzieci i dorosłych zdrowego odżywiania.
                  Certyfikowany Hipnoterapeuta – Praktyk i Master Hipnozy w Polskim Instytucie Hipnozy, Członek Polskiego Instytutu Hipnozy.

                    Agnieszka Wiśniewska

                    dietetyczka specjalizująca się w diecie przeciwnowotworowej i antycandidowej

                    Studiowała Żywienie Człowieka na SGGW w Warszawie.
                    Pasjonatka i praktyk kuchni bezglutenowej, wegańskiej i bezcukrowej. Prowadzi autorskie warsztaty Gotowania Intuicyjnego i konsultacje dietetyczne. Instruktorka jogi i naturoterapeutka. Współtwórczyni Human Recycling. Matka czwórki cudownych dzieci.

                      Dorota Wyciszkiewicz

                      Psycholog

                      Jest psychologiem, absolwentką Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Swoje doświadczenia zdobywała prowadząc konsultacje psychologiczno-terapeutyczne.
                      Pracowała jako samodzielny psycholog – młodszy asystent w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Onkologii Klinicznej i Hematologii, na Oddziale Opieki Paliatywnej, w Hospicjum Stacjonarnym i Domowym, w obszarze diagnostyczno – terapeutycznym. Wspierała pacjentów i pomagała ich rodzinom w procesie choroby, procesie zdrowienia, ale także odchodzenia.
                      Prowadziła również terapię Pacjentów w Dziennym Domu Opieki Medycznej zajmując się rozwojem procesów poznawczych u osób starszych, a także u pacjentów z jednostkami chorobowymi hamującymi te procesy.

                      W swojej pracy wykorzystuje techniki:

                      • metody Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR)
                      • uważności (Mindfulness)
                      • oraz hipnozy i hipnoterapii

                      Jest również absolwentką studiów w Collegium Psychotronicznym w Warszawie, gdzie studiowała zagadnienia jungowskiej analizy snów i śnienia, pod kierunkiem Jerzego Prokopiuka.