Monika Anna Popowicz

  mgr pedagogiki, certyfikowana psychoonkolog, psychoterapeutka, trener, coach

  Psychoterapii uczyła się w Studium Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej oraz Treningu przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończyła Krajową Szkołę Psychoonkologii przy Polskim Towarzystwie Psychoonkologicznym (PTPO). Uzyskała certyfikaty terapeuty RTZ I oraz terapeuty Programu Simontona w Simonton Cancer Center.
  Ukończyła Szkołę Coachów Erickson College „Art & Science of Coaching” oraz kurs Fundamentals w Co-Active Coachingu. Posiada akredytację International Coach Federation na poziomie ACC.
  Praktyki uważności w oparciu o Mindfulness uczyła się od dr Ivana Miltona (kurs „Mindfulness Practice. Training Course for Mental Health Clinicians” na Uniwersytecie Warszawskim) i prof. Jona Kabat – Zinna (warsztat „Mindfulness Practice”).
  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Polskiego Towarzystwa Mindfulness.
  Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i grupową oraz warsztaty Terapii Simontonowskiej, coaching zdrowia, jakości życia i rozwoju osobistego, treningi antystresowe oraz treningi uważności. W pracy terapeutycznej integruje różne podejścia, biorąc pod uwagę potrzeby, możliwości i ograniczenia pacjenta oraz jego otwartość i gotowość na zmianę.

    Żaneta Chodzidło

    Terapeutka i masażystka ajurwedyjska, pomysłodawczyni projektu Vedic Love, miłośniczka Indii, podróżniczka.

    Ajurwedą pasjonuje się od lat. Zaczęło się od wyprawy do Indii, które do tej pory odwiedziła już dwukrotnie. To tam uczyła się starożytnego zabiegu opartego na stymulacji Marm, czyli 107 witalnych punktów. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku „Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia” oraz liczne kursy u znanych praktyków. Przez ponad rok pracowała u boku doktora Saurabha Pardeshi asystując przy badaniach pulsu i Panchakarmie, czyli gruntownym programie oczyszczającym. Obecnie zajmuje się holistyczną pracą z ciałem, opartą na tradycjach ajurwedyjskich i hawajskich oraz prowadzi warsztaty. W ramach projektu Vedic Love zaprasza na zabiegi Marma, masaże Abhyanga, Lomi lomi czy Shiroabhyangę, czyli masaż częściowy obejmujący głowę, ramiona i plecy. Ceni sobie uważne spotkania i wartościowe rozmowy. Kocha naturę i podróże.

      dr Izabela Dominko

      certyfikowana psychoterapeutka Tańcem i Ruchem, dr nauk humanistycznych, trener i coach, członek Założyciel Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem

      Współtwórczyni idei Freedance w Polsce, Absolwentka Polskiego Instytutu DMT. Psychoterapię tańcem i ruchem poznała na Poznańskim Biennale Tańca, w którym uczestniczyła rokrocznie w latach 2000-2004. Tam też dowiedziała się o powstaniu Polskiego Instytutu DMT i w 2004 rozpoczęłą szkolenie z pierwszym rocznikiem polskich psychoterapeutów tańcem i ruchem. Jej pracę terapeutyczną podczas studiów superwizował Wojciech Eichelberger. Od 2007 roku pracuje nad uruchomieniem Procesu Twórczego, który jest praktyką równoważącą pracę obu półkul i przywracają równowagę energii kobiecej i męskiej w organizmie, co umożliwia proaktywne współtworzenie naszej drogi życia i wzrost potencjału samouzdrowienia. Z „Ogrodem Nadziei” współpracuje od 2009, prowadząc konsultacje i terapię grupową DMT. Pracuje z dorosłymi w procesach coachingowych, w wyniku których powstają indywidualne praktyki ruchowe dostosowane do potrzeb zdrowia i stylu życia danego klienta oparte w dużej mierze na bioenergetyce Lowena. Swoją pracę superwizuje u Corinny Brown – Superwizora ADTA (American Dance Movement Association).

        Bogdan Halicki

        Jestem muzykiem jazzowym o bogatym dorobku artystycznym, doświadczonym muzykoterapeutą, improwizującym kompozytorem, wszechstronnym perkusistą, reżyserem dźwięku, dziennikarzem muzycznym, a także twórcą koncertów zatytułowanych BioMuzyka, w czasie których autorska muzyka wibracyjna głęboko relaksuje psychikę a mistyczne brzmienia instrumentów wprowadzają słuchaczy w stan medytacyjny. Jestem również autorem: pięćdziesięciu scenariuszy programów muzycznych, wyemitowanych w TVP, trzydziestu godzin autorskiej muzyki nagranej do spektakli teatralnych, programów i filmów  telewizyjnych, muzyki i transkrypcji nagranych na dwudziestu płytach CD, happeningów, programów edukacyjnych i zabaw muzycznych dla dzieci, scenariuszy czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki TRANSKRYPCJE, programów koncertów muzycznych o różnorodnej stylistyce i ekspresji artystycznej.

        Od roku 1970 jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, od roku 1980 członkiem Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAIKS, a od roku 1975 uprawiam Jogę Królewską.

          Dorota Jarymowicz

          w 1988 r. ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Po studiach pracowała w szpitalu pediatrycznym przy ul. Działdowskiej. Problemy zdrowotne córki i męża skłoniły ją do poszukiwania terapii naturalnych. Zawsze czuła, że na stan zdrowia pacjenta ogromny wpływ ma jego stan psychiczny, silne przeżycia i towarzyszące im odczucia i emocje. Potwierdzenie tego znalazła na warsztatach prowadzonych przez dr. Gilberta Renaud na temat Totalnej Biologii / Recall Healing. Po wzięciu udziału w większości warsztatów prowadzonych przez dr. G.Renaud i dr. Gerarda Athiasa w Polsce, sama zaczęła pracować tą metodą z pacjentami, pogłębiając swoją wiedzę w tej dziedzinie. Po kilku latach zaczęła dzielić się zdobytą wiedzą prowadząc wykłady o Emocjonalnych Przyczynach Chorób. Od kilku lat prowadzi z mężem Naturalne Centrum Zdrowia w Warszawie, gdzie odbywają się różne wykłady, warsztaty, zajęcia ruchowe oraz przyjmują terapeuci.

            Beata Kalinowska

            psychoterapeutka, trener, coach

            Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, Otrzymała Certyfikat Ukończenia Kursu Terapii BSFT, Odbyła Szkolenia z RTZ i Terapii Simontonowskiej oraz skończyła Studium Psychoterapii w Łodzi.

            Współpracuje z Fundacją Ogród Nadziei od 2007r. jako psychoterapeutka, prowadząc terapię indywidualną, rodzinną, grupową.
            Pracuje z osobami borykającymi się z chorobą nowotworową i ich bliskimi nad tematem przekonań, budowania nadziei, komunikacji i radzenia sobie ze stresem .
            Jej atutem jest wieloletnie i wszechstronne doświadczenie w pracy z ludźmi.
            Potrafi i lubi słuchać, zadaje pytania, które nie są łatwe, a także stawia wyzwania, które prowadzą do rozwoju potencjału.

              Saurabh Pardeshi

              Ekspert Medycyny Ayurvedyjskiej

              Absolwent Sri Sri Ayurveda College w Bangalore z tytułem Ayurvedacharya. Ekspert w diagnozowaniu stanu zdrowia z pulsu – metodą tą uzyskuje wgląd w aktualny stan pacjenta na poziomie fizycznym, emocjonalnym i energetycznym.
              Od 2012 roku kontynuuje praktykę w Europie, przeprowadził tu ponad 6000 konsultacji, między innymi w Niemczech, Włoszech, Bułgarii, Estonii. W Polsce od dwóch lat prowadzi konsultacje diagnozujące, warsztaty i wykłady na temat Ajurwedy.

                Barbara Poniatowska

                Trenerka jogi i instruktorka relaksacji. Absolwentka Podyplomowych studiów relaksacji i jogi na warszawskiej AWF. Prowadziła zajęcia z jogi i relaksacji z pacjentkami/ami w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Warszawie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć z osobami posiadającymi ograniczenia ruchowe. Prowadzi zajęcia z jogi dla osób niewidomych.

                Wieloletnia praktyka jogi pogłębiana była licznymi warsztatami rozwojowymi, wiedzą z zakresu relaksu, technik wyciszenia, pracy z oddechem, nauką tańca afrykańskiego i tańca brzucha. Joga stała się jej drogą życia. Prowadzi sesje relaksacyjne i zajęcia jogi.

                Stworzyła autorski program radzenia sobie ze stresem metodą relaksacji połączonej z ćwiczeniami typu joga i wizualizacjami. Realizuje autorskie warsztaty dla kobiet doświadczających przemocy, łącząc w swojej praktyce doświadczenia zaczerpnięte z tańca  afrykańskiego, praktyki jogi, relaksacji.

                Jest w drodze do pełnego szczęścia. Liczne przeszkody, które daje życie, powodują kolejny rozwój. Naturalny optymizm, umiejętności w zakresie jogi, tańca, relaksacji i wyciszenia przekazuje innym. Lubi wywoływać uśmiech i błogość na twarzach osób i swoim przykładem pokazywać, że w życiu wszystko jest możliwe.

                  Anna Sierpowska

                  Jest praktykiem uważności i odkrywcą wolności w łączeniu pracy zawodowej i tańca, nowoczesnych technologii uzdrawiania (biofeedback) z prastarymi technikami bodywork Mauri. Od 16 lat prowadzi projekty rozwoju w biznesie. Współtworzy i organizuje od 8 lat kreatywny pomysł FREEDANCE – wolny taniec przy bębnach. Jest kreatywną współtwórczynią konceptu Studio Sante Uzdrowisko Miejskie w Warszawie, które tworzyła i prowadziła przez 4 lata. Zaprasza na praktykę przebudzania ciała jako nauczyciel praktyk Movement Medicine. Inspiracją dla mnie jest nieznane, którego doświadczam każdego dnia oraz droga jaką sama przebywam do tego aby „być”.

                    Agnieszka Wiśniewska

                    dietetyczka specjalizująca się w diecie przeciwnowotworowej i antycandidowej

                    Studiowała Żywienie Człowieka na SGGW w Warszawie.
                    Pasjonatka i praktyk kuchni bezglutenowej, wegańskiej i bezcukrowej. Prowadzi autorskie warsztaty Gotowania Intuicyjnego i konsultacje dietetyczne. Instruktorka jogi i naturoterapeutka. Współtwórczyni Human Recycling. Matka czwórki cudownych dzieci.

                      Dorota Wyciszkiewicz

                      Psycholog

                      Jest psychologiem, absolwentką Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Swoje doświadczenia zdobywała prowadząc konsultacje psychologiczno-terapeutyczne.
                      Pracowała jako samodzielny psycholog – młodszy asystent w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Onkologii Klinicznej i Hematologii, na Oddziale Opieki Paliatywnej, w Hospicjum Stacjonarnym i Domowym, w obszarze diagnostyczno – terapeutycznym. Wspierała pacjentów i pomagała ich rodzinom w procesie choroby, procesie zdrowienia, ale także odchodzenia.
                      Prowadziła również terapię Pacjentów w Dziennym Domu Opieki Medycznej zajmując się rozwojem procesów poznawczych u osób starszych, a także u pacjentów z jednostkami chorobowymi hamującymi te procesy.

                      W swojej pracy wykorzystuje techniki:

                      • metody Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR)
                      • uważności (Mindfulness)
                      • oraz hipnozy i hipnoterapii

                      Jest również absolwentką studiów w Collegium Psychotronicznym w Warszawie, gdzie studiowała zagadnienia jungowskiej analizy snów i śnienia, pod kierunkiem Jerzego Prokopiuka.